Biuro na stadionie?

Czym kierują się przedsiębiorcy w wyborze odpowiedniego miejsca na swoje biura we Wrocławiu? Co jest dziś koniecznym standardem, a co może uczynić nasz lokal biurowy miejscem wyjątkowym i niezwykłym? Lokalizacja? Z pewnością. Ale równie istotnym czynnikiem jest miejsce – obiekt, w którym będą się mieścić nowoczesne biura we Wrocławiu.

Rynek nieruchomości komercyjnych, zarówno ten stołeczny jak i regionalny nie przepada za radykalnymi zmianami; dobrym rozwiązaniem jest takie, które się sprawdziło i przyniosło spodziewane zyski. Dlatego też deweloperzy tworząc nowe biura we Wrocławiu starają się połączyć dwie skuteczne i z punktu widzenia inwestora bezpieczne rozwiązania: oczekiwany standard oraz innowacyjność. Stąd też wiele nowych obiektów komercyjnych jest do siebie łudząco podobnych, jak również dostępny w nich szereg wartości dodanych. Twórcy kompleksów biurowych zaskakują więc klientów drobnymi szczegółami – jednym lub dwoma udogodnieniami, ceną lub promocją. A gdyby tak biura we Wrocławiu znalazły się w obiekcie, w którym nikt wcześniej nie dostrzegał funkcji komercyjnej? W miejscu które pierwotnie miało zupełnie inne przeznaczenie?

Taki sposób na wzbudzenie w klientach zainteresowania nie jest obcy lokalnym inwestorom, od dawna bowiem panuje w Polsce moda na adaptowanie budynków zabytkowych do funkcji biurowej. Jednak od niedawna do grona obiektów, których ofertę rozszerzono o taką właśnie funkcję, dołączyły piłkarskie stadiony.

Dobrym przykładem jest Stadion Narodowy, dla którego wewnętrzne centrum kongresowe i nowoczesne biura są finansowym ratunkiem. Z powodu braku zysków z meczy ligowych, spółka Narodowe Centrum Sportu musiała poszukać innych źródeł finansowania obiektu. Stąd też warszawski stadion ma do zaoferowania klientom 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej, w tym potężne (6,9 tys. m kw.), w pełni wyposażone centrum konferencyjne.

Takie biura powstały również we Wrocławiu. Stadion miejski w stolicy Dolnego Śląska, jak głosi oferta zamieszczona na stronie internetowej, dysponuje potężną powierzchnią komercyjną, która pomóc ma w utrzymaniu obiektu. Lokale przystosowane są do najnowszych standardów – mogą być idealnym miejscem do konferencji, szkoleń czy codziennej pracy.

Lokalizacja ta zdaje się być jeszcze atrakcyjniejsza, jeśli weźmiemy pod uwagę program rozwoju najbliższej okolicy, który wcale nie kończy się na okresie turnieju Euro2012. Właściciele znajdującego się w tym miejscu wyjątkowego biura we Wrocławiu będą mogli wkrótce korzystać z centrum handlowego, które według planów powstać ma opodal stadionu i stale rozwijanej infrastruktury drogowej.

Data publikacji: 13 grudnia 2011
Print Friendly, PDF & Email