Biuro w obiekcie zabytkowym

To nie tylko kwestia mody lub braku nowych kompleksów komercyjnych. Zabytkowe obiekty w samym centrum dużych miast coraz częściej przystosowane zostają na potrzeby rynku nieruchomości komercyjnych. Znaleźć w nich możemy nowoczesne, w pełni wyposażone biura we Wrocławiu, lokale hotelowe czy sale konferencyjne. Sporo tego rodzaju budynków znajduje się również w stolicy Dolnego Śląska. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

Stworzenie z zabytkowej kamienicy obiektu biurowego to dziś przysłowiowe upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu – inwestor uzyskuje atrakcyjną lokalizację, a miasto odnowienie reprezentacyjnego budynku. Również walory estetyczne: wyjątkowa architektura, niespotykany nigdzie indziej klimat miejsca czy doskonałe położenie decydują o tym, iż niektóre biura we Wrocławiu coraz częściej znajdują się właśnie w zabytkowych kamienicach czy dawnych pawilonach handlowych.

W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje budynków, z których inwestorzy mogliby uczynić luksusowe kompleksy komercyjne. Dla wielu przedsiębiorców wybór wyjątkowego miejsca jest elementem realizacji określonej polityki firmowej – podnosi status, dodaje prestiżu. Pamiętajmy, biura we Wrocławiu to miejsce pracy wielu ekspertów. Zapewnienie im odpowiednich warunków może bezpośrednio przełożyć się na jakość wykonywanych usług i odbiór firmy jako pracodawcy.

Przyjrzyjmy się więc kilku wyraźnym przykładom zaadaptowania zabytkowych obiektów na potrzeby rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy Dolnego Śląska.

Luksusowe a zarazem nowoczesne biura we Wrocławiu znajdziemy w ścisłym centrum miasta, które niezmiennie od wielu lat stanowi najlepszą i najpopularniejszą lokalizację dla tego typu lokali. Na jednej z piękniejszych ulic w mieście – ul. Rzeźniczej znajduje się obiekt „Heritage Gates”, a nim oryginalne, XIX-wieczne elementy – zabytkowa klatka schodowa, idealnie zachowane patio oraz… pełne klimaty i uroku lokale komercyjne. Zaledwie kilkaset metrów dalej znajdziemy równie wyjątkowe biura we Wrocławiu przy ul. Św. Antoniego, w starym domu handlowym będącym niegdyś częścią pasażu Pokoyhof. Dostępna powierzchnia komercyjna wynosi tu prawie 20 tys. metrów kwadratowych, a wszystko to utrzymane na najwyższym poziomie i według odpowiednich standardów. Kolejnego wartego uwagi obiektu nie trzeba daleko szukać – to Quantum Oławska w samym sercu miasta. W budynku dawnych Wrocławskich Zakładów Graficznych przedsiębiorcy znaleźć mogą idealne miejsce na nowoczesne biura we Wrocławiu. Już w przyszłym roku inwestor odda do dyspozycji najemców 2,5 tys. metrów kwadratowych świeżo wyremontowanej powierzchni biurowej.

To tylko kilka przykładów udanego połączenia współczesnych rozwiązań technicznych i zabytkowego budownictwa. Potencjał dawnych obiektów jest olbrzymi, co na szczęście dla miasta, dostrzegli już deweloperzy. Rok 2012 z pewnością zaskoczy nas kolejnymi inwestycjami w sektorze lokali komercyjnych.

 

Data publikacji: 6 grudnia 2013
Print Friendly, PDF & Email