Centrum Biznesu „Descont”

Przed wojną była to dzielnica mieszkalna, gęsto zabudowana kamienicami – typowe przedmieście. Po roku 1945 z dawnej architektury niewiele zostało. Aż do końca lat 60. zalegały tu gruzy i pamiątki radzieckiego oblężenia. Dziś Szczepin ulega gwałtownym zmianom. Przestaje być tylko rejonem smutnych blokowisk. To tutaj w przyszłości powstać ma wrocławskie centrum biznesowe –  a w nim najnowocześniejsze biura we Wrocławiu.

Istotnym elementem rewitalizacji rejonu i uczynienia z niego serca lokalnego biznesu jest inwestycja firmy deweloperskiej „Descont” – autora „Millenium Tower”. Inwestor planuje stworzyć między ulicami Robotniczą i Legnicką potężny kompleks biurowy liczący cztery wysokiej jakości budynki. Do „jedynki” dołączyć mają wkrótce „Millenium Tower” nr II, III i IV, a więc kolejne biura we Wrocławiu.

Decyzja dewelopera o rozbudowie obecnego obiektu nie powinna nikogo dziwić. Obszar pl. Strzegomskiego to idealna lokalizacja, mimo pewnej odległości od ścisłego centrum miasta. Świadczy o tym duża aktywność deweloperów w tym właśnie miejscu: wkrótce stanie tu kompleks biurowy Verity Business Centre i Green Towers. Już dziś przedsiębiorcy korzystać mogą z nowoczesnego biura we Wrocławiu w obiektach: Silver Forum, BZ WBK i Wrocławski Park Biznesu.

Przyjrzyjmy się bliżej parametrom planowanych biurowców. Co czeka najemców, którzy zdecydują się na biura we Wrocławiu z oferty firmy „Descont”?

Drugi budynek ma liczyć trzynaście kondygnacji naziemnych. Skuteczne poruszanie się po obiekcie zapewniają szybkobieżne windy, stanowiące centralny pion każdego obiektu. Znajdujące się tu biura we Wrocławiu zaprojektowane zostaną według typu „open space”, każdy najemców będzie mógł samodzielnie zaaranżować przestrzeń.

Dodatkowym wyposażeniem każdej z wież będzie system sprawnej komunikacji między budynkami. To ułatwi właścicielom biura we Wrocławiu skuteczne poruszanie się po całym kompleksie.

Wyjątkowym atutem tego obiektu jest również wielopoziomowy, trzykondygnacyjny, podziemny garaż, który będzie w stanie pomieścić prawie 350 pojazdów na łącznej powierzchni 7,5 tys. metrów kwadratowych.

Inwestycja firmy „Descont” to kolejny krok na drodze do budowlanej odnowy rejonu. Kolejni deweloperzy szykują własne centra biznesu w tym miejscu, o którego atrakcyjności świadczy m.in. sąsiedztwo jednej z głównych arterii miejskich w zachodniej części Wrocławia, będącej najlepszą drogą wiodącą do portu lotniczego na Strachowicach.

Data publikacji: 15 grudnia 2011
Print Friendly, PDF & Email