Lokale biuowe w biurowcu Towers we Wrocławiu

Dlaczego to właśnie lokale biurowe we Wrocławiu od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lokalnych i zagranicznych przedsiębiorców? Nie od niedawna w branży mówi się o stolicy Dolnego Śląska, jako o krajowym centrum biznesu. Z jednej strony wpływa na to dogodne położenie – bliskość europejskich metropolii: Pragi, Wiednia i Berlina, z drugiej zaś – miasto poszczycić się może wyspecjalizowana kadra pracownicza. Absolwenci uniwersytetów i szkół wyższych w pracować będą m.in. we wciąż powstających lokalach biurowych we Wrocławiu. Budowa biurowca „Times” to doskonały dowód na to, że dla nieruchomości komercyjnej dobra lokalizacja warta jest każdych pieniędzy i nie lada poświęceń. Cechą charakterystyczną wielu wrocławskich inwestycji są próby, nierzadko bardzo udane, wkomponowania nowoczesnych brył w ciąg zabytkowego budownictwa. Lokale biurowe we Wrocławiu umieszczone w starych, reprezentacyjnych gmachach to połączenie piękna i luksusu; posiadanie biura w takim miejscu z pewnością podkreśli prestiż przedsiębiorstwa. Podobne wniosku musiały towarzyszyć twórcom biurowca „Times” podczas wyboru lokalizacji.

Obiekt powstał w miejscu pochodzącego z XV wieku budynku, w którym mieścił się szpital Bożego Grobu. Podczas prac archeologicznych natrafiono na doskonale zachowane piwnice w stylu gotyckim (ponad 400 metrów kwadratowych), w których dziś działają puby i winiarnia. Reszta klimatycznych pomieszczeń to już nowoczesne lokale biurowe we Wrocławiu.

Deweloper oferuje klientom pomieszczenia w luksusowym budynku, którego kwadratowy kształt nawiązuje do zabytkowego otoczenia. Dodatkową zaletą „Timesa” jest prostota rozwiązań architektonicznych i wysoka jaskość użytych materiałów.

Sporym wyzwaniem, z którym musieli poradzić sobie twórcy kompleksu, by mieć nadzieję, że te właśnie lokale biurowe we Wrocławiu zachęcą klientów do najmu, było zapewnienie pomieszczeniom odpowiedniej ilości światła i przestrzeni. Cel ten uzyskano dzięki powszechnemu zastosowaniu szkła. Oszklone jest również wejście – co koresponduje z historycznym wizerunkiem tego miejsca oraz podkreśla reprezentacyjny charakter. Odpowiedni dostęp światła zapewnia również przestrzenne patio, na które wychodzi umieszczony na trzecim piętrze wewnętrzny taras widokowy oraz potężny szklany dach.

Wraz z rokiem 2010 miastu przybędzie ponad 10 tyś. metrów kwadratowych pomieszczeń komercyjnych. Przyjazny, stymulowany działaniami władz miasta klimat biznesowy sprowadza na lokalny rynek coraz więcej inwestorów. Kompleks „Times” to najlepszy przykład na to, ze luksusowe lokale biurowe we Wrocławiu mogą powstać również w samym centrum zabytkowej i reprezentacyjnej starówki.

Data publikacji: 26 sierpnia 2011
Print Friendly, PDF & Email