Obiekty produkcyjne na wynajem, czyli pomysł na biznes

Obiekty z przeznaczeniem pod produkcję stanowią doskonałe miejsce do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ze względu na dużą ich powierzchnię, możliwości adaptacji jest naprawdę wiele.

Kupując obiekt produkcyjny musimy liczyć się ze sporym wydatkiem na starcie naszej działalności. Na szczęście na rynku jest obecnie bardzo bogata oferta tego typu nieruchomości na wynajem. Postaramy się przedstawić Państwu kilka przykładów obiektów z przeznaczeniem pod produkcję. Skupimy się zarówno na cenie, jak również możliwych sposobach adaptacji danej nieruchomości. Pozwoli to zobrazować, pod jaki rodzaj działalności możemy optymalnie zmodernizować konkretny obiekt.
Podczas weryfikacji ofert dostępnych na rynku skupiliśmy się na ofertach z jednego, wybranego województwa. Poniżej prezentujemy przykłady nieruchomości produkcyjnych w różnych przekrojach cenowych.

Za kwotę 2000 złotych miesięcznie możemy wynająć budynek przemysłowy położony w Kłodzku. Obiekt ma powierzchnię 200,00 m2 i znajduje się na działce o powierzchni 605,00 m2. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe i socjalne, a także hala magazynowa. Dzięki podzieleniu dużego pomieszczenia na kilka mniejszych istnieje możliwość prowadzenia dowolnej działalności gospodarczej. Istnieje przy tym możliwość połączenia części biurowej firmy z częścią magazynową, co z pewnością stanowi duży plus. Duży teren przynależący do budynku a także lokalizacja budynku blisko trasy tranzytowej umożliwia prowadzenie np. firmy transportowej.

19

Dysponując kwotą nieco ponad 3200 złotych, możemy wynająć obiekt produkcyjny w Legnicy. Budynek ma powierzchnię 324,00 m2 i posiada kompletną infrastrukturę techniczną. Działka przynależna do budynku ma powierzchnię aż 9.000,00 m2, ponadto znajduje się na niej plac manewrowy. Jest to doskonałe miejsce do prowadzenia działalności produkcyjnej, jak również magazynowej. Infrastruktura budynku umożliwia przechowywanie wewnątrz zarówno przedmiotów o małych gabarytach, np. sprzętów AGD, jak również większych, np. mebli. Budynek jest wyremontowany i spełnia najwyższe standardy.

Jeśli zależy nam na bliskości większych miast, to inną propozycją wynajmu jest obiekt produkcyjno-magazynowy zlokalizowany w Długołęce, zaledwie 6 km od granic Wrocławia. Nieruchomość nadaje się do wszystkich branż typu: magazyny, produkcja i logistyka. W skład budynku o powierzchni 420,00 m2 wchodzą: hala produkcyjna, pomieszczenia biurowe, a także 100.metrowe mieszkanie, na które składają się: 3 pokoje ,kuchnia, łazienka ,toaleta i garderoba. Jest to element istotny, jeśli komuś zależy na prowadzeniu działalności bardzo blisko miejsca zamieszkania. Taki obiekt doskonale łączy obie funkcje. Ponadto do budynku przynależy teren o powierzchni aż 23.200,00 m2, który daje wiele możliwości adaptacji i użytku. Nieruchomość można wynająć za kwotę 5040 złotych miesięcznie.

Jeśli nasze potrzeby są większe i dysponujemy zasobniejszym portfelem, to możemy pokusić się o wynajęcie obiektu produkcyjnego w Jedlinie-Zdroju. Budynek ma powierzchnię 456,70 m2 i znajduje się na działce o powierzchni 2.229,00 m2. Na nieruchomość składa się duża hala produkcyjna oraz lokal użytkowy. Jedlina-Zdrój uznawana jest za miejscowość uzdrowiskową, co można wykorzystać przy planowaniu rodzaju prowadzonej w budynku działalności. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, archiwa, jadalnia, dwie toalety i wspomniana wcześniej hala. Umożliwia to zatrudnienie większej ilości pracowników i odpowiednie dostosowanie pomieszczeń do wymagań BHP i Ppoz. Oferent za wynajem tej nieruchomości życzy sobie równych 10 000 złotych co miesiąc.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, możliwości prowadzenia działalności gospodarczych w obiektach produkcyjnych jest wiele. Wszystko zależy od naszych preferencji. W przypadku prowadzenia firmy logistycznej, transportowej, z pewnością będzie zależało nam przede wszystkim na dużym placu manewrowym i pojemnym magazynie. Istotna w takiej sytuacji jest również bliskość tras tranzytowych. Jeśli natomiast zajmujemy się produkcją różnego rodzaju sprzętów, najważniejsza jest powierzchnia budynku. Zazwyczaj właściciele firm starają się połączyć w jednym budynku część biurową z częścią produkcyjną. Umożliwiają to duże obiekty o dobrze rozplanowanej i podzielonej powierzchni. Rynek obiektów produkcyjnych jest bardzo bogaty. Z łatwością możemy więc dostosować swoje preferencje i możliwości finansowe do ofert dostępnych na rynku.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Data publikacji: 28 kwietnia 2014
Print Friendly, PDF & Email