Zainteresowanie lokalami biurowymi we Wrocławiu

Zainteresowanie inwestorów stolicą Dolnego Śląska wciąż rośnie czyniąc Wrocław regionalnym centrum biznesu. Odpowiedzią miasta staje się wciąż rosnąca ilość lokali biurowych we Wrocławiu, dzięki czemu start na wrocławskim rynku dla wielu firm jest po prostu łatwiejszy. Obecna sytuacja na rynku sprzyja zawieraniu korzystnych ofert najmu, dlatego właśnie dziś wrocławskie lokale biurowe stają się odpowiednią inwestycją. Szeroki wachlarz ofert nieruchomości komercyjno-biurowych to efekt wzmożonej pracy inwestycyjnej w zachodniej części Wrocławia. Deweloperzy oferują swoim klientom zarówno wysokiej klasy lokale o nowoczesnych standardach, jak również te małe i średnie, położone w mniej atrakcyjnych miejscach miasta.

Popyt na lokale biurowe we Wrocławiu wytwarzają głównie międzynarodowe koncerny i firmy o globalnym zasięgu, które często właśnie przez stolicę Dolnego Śląska wchodzą na polski rynek. Sprzyja temu dogodne położenie Wrocławia – bliskość europejskich metropolii: Berlina, Pragi i Wiednia, a także sąsiedztwo SSE – specjalnych stref ekonomicznych, ułatwiających działanie wielu przedsiębiorstwom.

Powstawanie nowych wrocławskich lokali biurowych ściśle związane jest z planem rozwoju miasta i założeniem stworzenia centrum biznesowego w dzielnicy Fabryczna. Wybór lokalizacji nie powinien nikogo dziwić. Co przemawia na korzyść tego miejsca? Przede wszystkim atrakcyjne położenie oraz sprawne i szybkie połączenie z centrum Wrocławia i portem lotniczym.

Nowoczesne bryły „Silver Forum” czy „DAGO Centrum” na stałe wpisały się w krajobraz okolicy ulic: Legnickiej i Strzegomskiej. Wkrótce do obecnych budynków dołączą nowe realizowane i planowane inwestycje, m.in. „Green Towers”, „Gamma Office” i „Centrum Biznesu Millenium Tower’s”.

Jest to oczywiście odpowiedź na rosnące zainteresowanie lokalami biurowymi we Wrocławiu. Kalendarz imprez promujących stolicę Dolnego Śląska (Euro2012, ESK2016) każe się spodziewać wzrostu zainteresowania miastem ze strony inwestorów i deweloperów. Zaś chęć rozwoju zmusza władze Wrocławia i miejscowych przedsiębiorców do podjęcia działań przyjaznych lokalnemu i zagranicznemu biznesowi.

Wśród wrocławskich lokali biurowych za te najpopularniejsze obecnie uznać należy pomieszczenia o średnim lub małym metrażu. Taką tendencję zmienić jednak może rok 2012 – czas oddania wielu istotnych inwestycji oraz prognozowane ożywienie na rynku nieruchomości biurowych, spowodowane poprawiającą się kondycją gospodarki.

Podsumowując, Wrocław ze swoją trzecia pozycją w skali kraju pod względem ilości pomieszczeń biznesowych staje się doskonałym partnerem dla zagranicznych i krajowych inwestorów, zaś wrocławskie lokale biurowe już dziś stają się marką samą w sobie.

Data publikacji: 18 sierpnia 2011
Print Friendly, PDF & Email